PRZED WYJAZDEM NA WAKACJE ZAPEWNIJ OPIEKĘ SWOJEMU ZWIERZĘCIU

Zwracamy się z prośbą do właścicieli zwierząt o zapewnienie im należytej opieki w czasie zbliżających się wakacji. Okres urlopowy to czas wyjazdów i odpoczynku. Jest to też najgorszy okres dla zwierząt, które w letnich miesiącach są najczęściej porzucane i krzywdzone. Informujemy, że porzucanie zwierzęcia jest przestępstwem. Dzieje się tak z powodu nie przemyślanej decyzji o posiadaniu zwierzęcia, braku wiedzy jak należy się nim opiekować oraz jakie obowiązki są z tym związane. Często zwierzęta kupujemy komuś w prezencie. Osoba obdarowana, kiedy zwierzę zaczyna sprawiać kłopot najczęściej pozbywa się go. W wakacje domowe zwierzęta stają się prawdziwym problemem, kiedy okazuje się, że na letni wypoczynek nie możemy zabrać psa czy kota. Zdarza się tak, że właściciel który nie może bądź też nie chce znaleźć opieki, wywozi swojego pupila i porzuca go.

Jeżeli widzimy, że ktoś porzuca zwierzę powinniśmy zawiadomić Policję.

Informujemy, że porzucenie zwierzęcia przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest prawnie uznane za znęcanie się nad zwierzęciem.

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. środa, 09 czerwiec 2021 13:53 Małgorzata Krajewska