Dnia 5 lutego br. (środa) w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane postanowienie Marszałka Sejmu RP w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Załącznikiem do tego aktu jest kalendarz wyborczy, który określa terminy dokonywania przez odpowiednie podmioty czynności wyborczych. Ogłoszenie postanowienia Marszałka Sejmu RP oznacza rozpoczęcie kampanii wyborczej.

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w niedzielę 10 maja 2020 r.

Ogłoszenie postanowienia Marszałka Sejmu RP w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oznacza w praktyce rozpoczęcie kampanii wyborczej, która potrwa do 8 maja br. do godz. 24:00.

Termin czynności wyborczych określa kalendarz wyborczy.

Załącznikiem do postanowienia Marszałka Sejmu RP jest kalendarz wyborczy, określający dni, w których upływają terminy wykonania czynności wyborczych.

 

Postanowienie Prezydenta RP weszło w życie z dniem ogłoszenia.

 

Źródło informacji: https://wybory.gov.pl/prezydent2020/pl/aktualnosci/38474

Tytuł Typ Rozmiar Dodany przez
Postanowienie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 0 bytes Konrad Majkowski (administracja)
Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
piątek, 14 luty 2020 11:23 Konrad Majkowski (administracja)